Jerzy Kryszak potwierdził sensacyjne plotki! W TVP nie pozostawili złdzyeń!

By | April 19, 2022

Jerzy Kryszak od dekad bawi polską publiczność. Słynny satyryk bywał częstym gościem w programach telewizyjnych, gdzie chętnie zapraszano go do kabaretów. Od kilku lat sytuacja jest jednak bardzo zła. 

Wiadomo, że Kryszak nie stroni od żartów o tematyce politycznej, czego aktualnie stacje telewizyjne chcą unikać. Kryszak mówi wprost, że odkąd władzę przejęło PiS, spotyka się z ogromną cenzurą. 

Włodarze każą mu chociażby informować, o czym będzie mówił na wizji. Tak źle przed 2015 rokiem ponoć nie było.

“Do 2015 r. nie było pytań: “Co pan będzie mówił?”, “O czym pan będzie mówił?”, “O kim pan będzie mówił?”, “Jak pan będzie mówił?” i “Czy możemy dostać ten tekst?”. Wtedy nie było ani razu takiego zapytania. Ani razu. Naprawdę. Ani razu. Od 2015 r. stało się tak, że jeśli się gra dla jakiejś firmy, to już jest pytanie, czy można by uniknąć politycznych tematów. To jest w moim przypadku niemożliwe, bo mój temperament mi na to nie pozwoli, żebym nie ruszył tego czy innego” – pożalił się w podkaście Kuby Wojewódzkiego i Piotrka Kędzierskiego. 

Za niepokorność przychodzi mu słono płacić. Telefon z propozycjami pracy dzwoni coraz rzadziej…

“TVP dzwoni co jakiś czas – albo TVP Kultura, albo TVP Historia. Jedynka i Dwójka przestały już dzwonić” – wyznał gorzko. 

Przy okazji nie omieszkał wbić szpili dawnemu koledze po fachu, który jest uwielbiany przez Kurskiego i TVP, gdzie ostatnio zorganizowano mu nawet benefis. Mowa oczywiście o Janie Pietrzaku…

“Jana straciłem z oczu jeszcze parę lat temu. Myślałem, że Jan może wyjechał do Stanów i tam teraz jeździ i śpiewa tę samą piosenkę, co przed laty. Nie wiedziałem, że aktualnie przebywa na scenie. Widziałem go w Opolu, jak była pusta widownia” – zakpił Kryszak.

See also  Sejm: Adam Glapiński wybrany głosami PiS na prezesa NBP. Komentarze opozycji

Zobacz też:

Krzysztof Jackowski był w szoku, gdy to zobaczył! “Niebywały skandal światowy”!

Krzysztof Jackowski przewiduje: “Kompletna zmiana zdarzeń. Sam jestem tym zaskoczony” 

POMAGAMY UKRAINIE

Wyciszyłeś mikrofon? Nie szkodzi, i tak cię słyszą!