Slavia bude bez Ligy mistrů, připravuje se na odchod Baha. Pulkrab? Rozhodnutí bude na něm, říká Trpišovský

By | May 12, 2022

Léto bude ve Slavii asi jako obvykle perné. V Edenu musejí počítat po neúspěšném boji o titul s tím, že si ani nezahrají o miliony z Ligy mistrů. „Ale situace je podobná, čekají nás i tak předkola,” upozornil slávistický kouč Jindřich Trpišovský s odkazem, že červenobílí začnou pohárovou cestu už ve druhém předkole Konferenční ligy.

Samozřejmě se dají čekat pohyby v kádru. „Plánované jsou dva odchody, které asi dopadnou,” přiznal Trpišovský.

Jedním z hráčů, který si v Edenu vyklidí místo v šatně, bude zřejmě pravý obránce Alexander Bah. O dynamického Dána se zajímá Benfica Lisabon, interes je i z anglické Premier League. „Nechci kategoricky říkat, že odejde. Je to však hráč, který už přerostl českou ligu. Nějaký zájem o něj je. Připravujeme se na to, že odejde. Ale dokud není nic podepsané, není nic jisté. Uvidíme, co se stane,” pravil Trpišovský.

Vyvíjel bych tlak na vedení, aby hráče podepsalo, říká Rada ke kauze PulkrabVideo: Sport.cz

Jak avizoval, Slavia se na jeho odchod připravuje. Hledá náhradu. Lanaří Jana Mejdra z Hradce Králové, kterého dokonce pozvala na předchozí domácí zápas se Slováckem. Jeden z objevů ligy má dle vyjádření východočeského klubu tři nabídky, mimo jiné i z Plzně, a má tak zamotanou hlavu, že už do konce sezony nebude hrát. Rychlostí a dalšími předpoklady by do Slavie zapadl i boleslavský David Douděra.

„Otázka je, co se bude dít na přestupovém trhu, jestli bude třeba zájem o některé hráče, u kterých to nečekáme. Uvidíme, jak se vyvinou také věci, které máme rozjednané,” poznamenal dál Trpišovský.

Dojatý a pyšný Michal Bílek. To, že jsme předčili Slavii a Spartu je pro nás obrovské vyznamenáníVideo: Sport.cz

Kromě Mejdra vábí sešívaní z Hradce i tamního kapitána Adama Vlkanovu, jenž se byl také podívat na jejich utkání se Slováckem. Oba za tuhle návštěvu Edenu dostali od vedení klubu pokutu.

Slavia se zajímá také o útočníka Matěje Pulkraba, jemuž posledního června vyprší smlouva ve Spartě. Čtyřiadvacetiletý forvard už dal na Letné vědět, že tam pokračovat určitě nebude. Co Slavia? „V létě bude volným hráčem. Rozhodnutí bude na něm. Jde o hráče, kterého jsme trénovali. Je to vápnový útočník, který nám schází, v Česku jich moc není,” vyjádřil se k němu Trpišovský.

„Také máme dva hráče, kterým končí smlouvy. To bude taky téma, jestli je budeme prodlužovat nebo ne,” nastínil Trpišovský. Jde o pětatřicetiletého stopera Ondřeje Kúdelu, jenž byl většinu této sezony zraněný, a třiatřicetiletého záložníka Ibrahima Traorého, který na jaře vstřelil několik důležitých gólů v Konferenční lize.

See also  Puasa Hari ke Berapa Sekarang Kamis 21 April 2022 dan Lebaran Idul Fitri 1443 H Berapa Hari lagi?