Lvov na západě Ukrajiny zasáhly rakety. Zemřelo nejméně šest lidí

By | April 19, 2022

Ze Lvova bylo v pondělí ráno hlášeno několik explozí. Lvov a zbytek západní Ukrajiny byly dosud boji zasaženy méně než jiné části Ukrajiny. Město bylo považováno za relativně „bezpečné“ útočiště, poznamenala agentura AP.

Mezi zraněnými ve městě je i dítě, uvedl gubernátor. Agentura Ukrinform také oznámila, že několik raket dopadlo poblíž vlakového nádraží ve Lvově. Z řad cestujících nebo pracovníků drah podle ní nejsou hlášeny žádné oběti.

Poslankyně ukrajinského parlamentu Lesja Vasylenková na twitteru ráno zveřejnila fotografii s poznámkou, že ruské rakety mířily na železniční stanici a sklady.

Kryty a bunkry: Kam se schovat a co mít v evakuačním zavazadle?

Starosta Lvova Andrij Sadovyj dříve sdělil, že město zasáhlo pět střel. „Pět cílených raketových úderů na Lvov. Příslušné služby už vyjely na místo. Další podrobnosti zjišťujeme,“ napsal na twitteru.

Úřady vyzvaly obyvatele, aby zůstali v krytech. „Nic nenatáčejte na video, nefoťte a nešiřte domněnky z neověřených telegramových kanálů a skupin,“ upozornil obyvatele Kozyckyj.

Agentura Reuters dnes informovala také o výbuších v Kyjevě. Reportér této tiskové agentury v metropoli slyšel na levém břehu Dněpru sérii explozí. Místní úřady zatím neposkytly žádné oficiální informace o jejich příčině.

O výbuších způsobených raketovými údery ráno informovaly také úřady v Dněpropetrovské oblasti na východě země. Podle stanice CNN, která se odvolává na místního gubernátora, zasáhly město Dnipro dvě střely. Při útoku byli podle nich zraněni dva lidé. Na jednom místě rakety zničily železniční infrastrukturu, uvedl gubernátor Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko.

Když se ruským invazním jednotkám nepodařilo překonat odpor ukrajinských bojovníků na severu země, zaměřily svou pozemní ofenzivu na východoukrajinský Donbas. Přitom dál podnikají dálkové údery na jiné cíle, včetně metropole, poznamenal Reuters.

See also  Een match die het voetbal ver overstijgt: Borussia Dortmund en Dynamo Kiev zorgen voor kippenvel (en veel geld voor Oekraïne)